Restaurants near Main Market Square

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, które daje kuchnia europejska na dużą uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. włoskie jedzenie Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też risotto, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *